Kurs konstrukcji spódnicy podstawowej

Cześć!
Nazywam się Agnieszka Herzog i szyciem zajmuję się zawodowo od 15 roku życia. Ukończyłam Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi – studia magisterskie na wydziale tkaniny i ubiór o specjalności projektowanie ubioru. Posiadam Dyplom Mistrzowski w zawodzie krawiec wydany przez Dolnośląską Izbę Rzemieślniczą we Wrocławiu. Projektowałam i realizowałam kostiumy do biura Miss Polonia, kostiumy do tańca, ubiory teatralne i sceniczne. Prowadzę kursy i szkolenia z kroju, szycia, modelowania i projektowania ubioru.

Z przyjemnością zapraszam Cię na kurs szycia spódnic podstawowych.
Naukę rozpoczniesz od zapoznania się z maszynami stębnowymi i specjalistycznymi. Poznasz podstawy dotyczące antropometrii, rodzaje sylwetek oraz nabierzesz umiejętności zdejmowania miary.

Podczas kursu omówię po kolei rodzaje kieszonek, zamków, wykończeń i zapięć. Pokażę Ci też jakie są podszewki, rodzaje tkanin i wkładów klejowych oraz fałdy kontrafałdy, zakładki, a także szczypanki. Podczas kursu nauczysz się jak je zastosować.

Ponadto nauczysz się przygotowywać materiał do rozkroju, dodawania zapasów na szwy i podwinięcia. Poznasz konstrukcję spódnicy podstawowej na wymiar 36 oraz nauczysz się samodzielnie taką konstrukcję wykreślać.

Na koniec wymodelujesz 5 różnych spódnic w małej skali i z całą zdobytą wiedzą przystąpisz do tworzenia własnej spódnicy! Zastosujesz konstrukcję według własnej miary, dopasujesz wybrane przez siebie materiały oraz detale.

Cały kurs trwa aż 40 godzin po ok. 4 godziny na jedno spotkanie. Wszystkiego nauczysz się w kameralnym gronie, ponieważ na jedną edycję kursu przyjmuję maksymalnie cztery kursantki. W przerwie porozmawiamy przy kawie i ciastku, a to wszystko w bardzo dogodnej lokalizacji przy wrocławskim rynku. Termin kursu zostanie uzgodniony, gdy zbierze się odpowiednia liczba chętnych.

To jak, zainteresowana?
Zapisz się zostawiając swój kontakt w formularzu poniżej! Jeśli wypełnisz formularz, to będę mogła poinformować Cię również o innych kursach, które będę organizować.

PS.
Jeśli wolisz kurs indywidualny, to jestem również do Twojej dyspozycji po uprzednim zapisaniu się.

Formularz kontaktowy